1. Haberler
  2. Otomobil
  3. 2. el fiyatına sıfır otomobil

2. el fiyatına sıfır otomobil

Yerli otomobil Amperino 2. el fiyatını satılacak. 80 dakikada şarj oluyor 180 kilometre gidiyor

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Go Green Türkiye Fuarı, dün Bursa’da kapılarını açtı. 16-18 Kasım 2023 tarihleri arasında ziyaret edilecek fuarda, 6 girişimci firmanın Amperino markasıyla yaptığı L-7 serisi ‘City Car’ segmenti araç dikkat çekti.

8 bin metrekare alanda yapılan fuarda sergilenen aracın prototipini ilk günden çok sayıda meraklısı inceleme fırsatı buldu. 16 yaşında bir gencin motosiklet ehliyeti ile kullanabileceği aracın prototip menzili 150 kilometre olsa da mesafe kolaylıkla 200 kilometreye kadar çıkabilecek. Yüzde 100’e yakın yerlilik oranıyla dikkat çeken 3 kişilik araç, şarj istasyonlarında ve evlerde kolaylıkla şarj edilebilecek.

Z

2025 yılında seri üretime başlaması hedeflenen aracın satış fiyatının 15 ile 18 bin dolar arasında olması planlanıyor. 50 mühendisin 4 yıldır üzerinde çalıştığı araç, tamamlandıktan sonra farklı ülkelere de ihraç edilecek.

2Q==

AMPERİNO’NUN EN DİKKAT ÇEKİCİ ÖZELLİĞİ

Amperino’nun tamamıyla yerli Türkiye’deki ikinci elektrikli araç olması. 90 kilometre maksimum hıza ulaşıyor. Şarj menzili 180 km olmak üzere 3 kişilik, 370 litre bagaj hacmine sahip.

Arkadan çekişli, arka tarafında tekerleklerde teker içi iki motoru bulunan bir araç.