Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Özel’den ilk kare

Özgür Özel, CHP Genel Başkanı seçilmesinin ardından ilk kez Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Anıtkabir'de yapılan törende tokalaştı.

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Türkiye Cumhuriyet’in kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün 85’inci ölüm yıldönümünde devletin zirvesi Anıtkabir’deydi… Sabahın erken saatlerinde başlayan törenle birlikte devlet erkanı Aslanlı Yol’dan yürüyüşünü gerçekleştirdi. 

Cumhurbaşkanı Erdoğan başkanlığındaki kortejde TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş, Cumhurbaşkanlığı Kabinesi üyeleri, CHP Genel Başkanı Özgür Özel, Anayasa Mahkemesi Başkanı Zühtü Arslan, Yargıtay Başkanı Mehmet Akarca ve diğer devlet erkanı yer aldı.

TÖRENDE BİR İLK

Törende bir ilk de yaşandı. 4-5 Kasım’da yapılan kurultayda yapılan seçimde Kemal Kılıçdaroğlu‘nu karşı zafer kazanarak CHP‘nin yeni genel başkanı olan Özgür Özel, Cumhurbaşkanı Erdoğan ile ilk kez tokalaştı. Erdoğan’ın, alana geldikten hemen sonra protokoldeki isimleri selamlarken Özel ile tokalaşması objektiflere takıldı.

“SADECE EL SIKIŞTIK”

CHP Genel Başkanı Özgür Özel, törenin ardından gazetecilerin sorularını cevapladı. Özel, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile tören öncesinde konuşup konuşmadığının sorulması üzerine; “Merhabalaştık. Sadece el sıkıştık” dedi.