1. Haberler
  2. Kültür & Sanat
  3. Fiziksel tiyatro oyunu Türkiye’den sonra ABD’de sahneleniyor

Fiziksel tiyatro oyunu Türkiye’den sonra ABD’de sahneleniyor

Teatral bağlamda hareketin fizikselliğine odaklanan bir tiyatro türü olarak tanımlanan fiziksel tiyatroyu genç tiyatro oyuncusu ve yönetmen Bedirhan Sezer, Türkiye’den sonra ABD’de yaygınlaştırmak istediğini açıkladı.

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

İstanbul’da başladığı tiyatro serüvenini ABD’de sürdüren yetenekli genç oyuncu ve yönetmen Bedirhan Sezer, heyecan verici bir projeye imza atmaya hazırlanıyor. ABD ve Türk tiyatrosuna yenilikçi bir soluk getirmeyi hedefleyen Bedirhan Sezer fiziksel tiyatro oyunu projesini hem ABD’de hem de Türkiye’de hayata geçirmek için kolları sıvadı. Sezer, Türk Amerikan Sanat Topluluğu (TAASNY) tarafından Türkiye’nin birçok yerinde sahnelediği projesini şimdi ABD’deki kitlelere ulaştırmak istiyor.

9k=

Bedirhan Sezer, Fiziksel tiyatro projesiyle dikkat çekiyor

ABD’de eğitim alan Bedirhan Sezer, “Fiziksel tiyatro, insan bedenini dramatik anlatım sürecinin merkezinde tutuyor. Bedensel hareketler çoğunlukla soyut ve stilize bir sunum şeklinde ortaya çıkıyor. Performans sanatçıları neredeyse hiç sözcük kullanmadan fikirlerini kendi koreografilerinde hareketsel olarak ifade ediyor. Fiziksel tiyatroyu Türkiye’de geniş kitlelere ulaştırdıktan sonra şimdi ise ABD için çalışmalarını sürdürüyorum” dedi.