1. Haberler
  2. Manşet
  3. Muslera ve Seçil Erzan’ın konuşmaları yayınlandı! Tüm detaylar ortaya çıktı

Muslera ve Seçil Erzan’ın konuşmaları yayınlandı! Tüm detaylar ortaya çıktı

Galatasaray kalecisi Fernando Muslera'nın tutuklu yargılanan Seçil Erzan ile yaptığı konuşma ortaya çıktı. Uruguaylı kaleci " Bu fonun başında Seçil Erzan bana fonun bir getirisi olacağını söylemişti" dedi.

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Yüksek kar getirili özel ve güvenilir fon vaadiyle aralarında Arda Turan, Fernando Muslera ve Emre Belözoğlu gibi isimlerin de bulunduğu pek çok kişiyi dolandırdığı iddia edilen Seçil Erzan’ın davasında yeni detaylar ortaya çıktı.

Seçil Erzan’a yüksek faizli gelir amacıyla para veren Muslera’nın 5 Mayıs 2023 tarihinde verdiği ifade ortaya çıktı.

MUSLERA: 2011 YILINDAN BERİ SEÇİL ERZAN’I TANIRIM

Şüpheli Seçil Erzan’ın Nestor Fernando Muslera hakkındaki 03/05/2023 tarihli ifadesi şu şekilde:

Fon vaadiyle para aldığım kişilerdendir. 1.200.000 USD para aldım, 700.000 USD parayı ödedim. Kendisine 500.000 USD para borcum bulunmaktadır. Muslera’dan bu parayı Mert’in getirmesiyle şubede teslim aldım. Muslera’dan para alırken yüz yüze hiç görüşmedim ancak ödemeyi yapamayınca birkaç kez Göktürk’teki evine Mert ile gittim.

2011 yılından beri Seçil Erzan’ı Denizbank Şube Müdürü olarak tanırım. 2022 yılında Denizbank tarafından yatırım amacıyla özellikle Aralık ayında sık arandım. Akabinde Şube Müdürü Seçil Erzan tarafından yine paramın değerlendirilmesi amacıyla defalarca kez arandım. Bana telefonda her aramasında “yüksek getirisi olan bir fon olduğunu, bu fonun kurumsal bir fon olduğunu, Hakan Ateş, Mehmet Aydoğdu bu fonu yönetiyor” diyerek beni de bu fona para yatırmaya ikna etti. Benim o dönem hem Denizbank’ta hem de Ziraat Bankası’nda hesabımda param bulunmaktaydı.

MUSLERA BANKADAN ÇEKİP SEÇİL ERZAN’A GÖNDERMİŞ

Şöyle ki Denizbank’ta bulunan 700.000 USD parayı Aralık ayında tam tarihini hatırlayamadığım bir günde çektim. Sonrasında Menajerim Mert Çetin’e şube müdürü Seçil Erzan’a teslim etmesi için verdim. Mert’te bu parayı alıp aynı gün Seçil Erzan’ın Levent Şubesi’ndeki odasında elden teslim etti.

Sonra Şubat ayında bu kez Ziraat Bankası’nda bulunan 500.000 USD paramı yine Seçil Erzan’a vermesi için çekip menajerim Mert Çetin’e teslim ettim. Mert bu kez 500.000 USD parayı Seçil Erzan’ın Levent’teki Denizbank şubesinin önünde kendisine teslim etti.

Seçil Erzan verdiğimiz paralara ilişkin menajerim Mert’e bankanın kaşe ve ıslak imzalı kendisi tarafından oluşturulmuş belgeyi vermiştir. Bu belgeleri daha sonra dosyaya sunacağız. Seçil Erzan 1,5-2 ay sonra fonun getirisini almaya başlayacağımızı söylemişti fakat aradan vaad ettiği süre geçmiş olmasına rağmen tarafıma herhangi bir para ödemesi yapılmadı.

SEÇİL ERZAN’DAN MUSLERA’YA ‘PARA GÜVENDE RAHAT OL’

Bunun üzerine endişelendiğim için menajerim Mert’i sık sık şubeye gönderdim. Her seferinde ona “Genel Müdürlükte stopajlar hesaplanıyor, SWIFT kodları ve mailler toparlanıyor” şeklinde sözler sarf edip bizi oyalamıştır. Hatta tam tarihini hatırlayamadığım fakat Mart ayı içerisinde olduğunu bildiğim zamanda Seçil Erzan ailemle oturduğum evime geldi bana “sen hiç merak etme, bu kurumsal bir fon, paran güvende rahat ol” şeklinde sözler söyledi.

Hatta akabinde bir kez daha ikametime geldi. Sonraki geldiğinde de tekrar bana ısrarla “bu kurumsal bir fon, Hakan Ateş yönetiminde, rahat ol, paranı geri alacaksın, bu kurumsal fonun zamanının şaşmasının tek nedeni deprem, bu sebeple her şey aksadı.Yoksa Hakan Ateş ve Mehmet Aydoğdu’nun yönettiği bir fon asla aksamazdı” şeklinde sözler söyledi. 

‘%35 KARLA PARAYI GERİ ALACAĞIMI SÖYLEMİŞTİ’

Bu fonun başındaki Seçil Erzan bana fonun %35 bir getirisi olacağını söylemişti. Yani ne kadar para yatırırsam yatırdığım ana paraya ilaveten %35 karla parayı geri alacağımı söylemişti. Ancak Mart ayına girmiş olmamıza rağmen tarafıma ana para da dahil hiçbir ödeme yapmadı. Sonrasında Mart ayında bir gün menajerim Mert’i arayarak “Paralar fondan çıktı, sonunda stopajlar, vergiler ödendi, size de ödeme yapacağım.” dedi. Sonrasında ben menajerim Mert’i Mart ayının son haftası Seçil Erzan’ın yanına gönderdim. Mert şube müdürü Seçil Erzan’ın Levent’teki odasına giderek kendisinden vermiş olduğum ana paranın 700.000 USD parasını tekrar iade etti. Mert’te bu parayı alıp bana getirdi fakat geriye kalan 500.000 USD paramı ve vaad ettiği parayı kesinlikle alamadım. Ben bu parayı şube müdürü Seçil Erzan’a Denizbank’ın kurumsal bir banka olması nedeniyle ve Hakan Ateş ile Mehmet Aydoğdu gibi isimlere güvenerek verdim. Bu sebeple başta Seçil Erzan olmak üzere, bütün banka yetkililerinden şikayetçiyim.

SEÇİL ERZAN: MUSLERA’NIN GÖKTÜRK’TEKİ EVİNE GİTTİM

Şüpheli Seçil Erzan’ın Nestor Fernando Muslera hakkındaki 03/05/2023 tarihli ifadesi şu şekilde:

“Fon vaadiyle para aldığım kişilerdendir. 1.200.000 USD para aldım, 700.000 USD parayı ödedim. Kendisine 500.000 USD para borcum bulunmaktadır. Muslera’dan bu parayı Mert’in getirmesiyle şubede teslim aldım. Muslera’dan para alırken yüz yüze hiç görüşmedim ancak ödemeyi yapamayınca birkaç kez Göktürk’teki evine Mert ile gittim.”

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
1
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
opss
Opss
Muslera ve Seçil Erzan’ın konuşmaları yayınlandı! Tüm detaylar ortaya çıktı

Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

HaberBiyotik ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!