Oytun ES

Bitcoin ve Kripto’da Boğa Sezonu Başlıyor mu?

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bitcoin ve kripto paralarda çok kötü geçen ve Btc tarafında 15 bin dolarlara varan geri çekilmeler gördüğümüz 2022 yılından sonra 2023 yılı içersinde Bitcoin ve altcoinler yaralarını sarma fırsatı buldu.

Sene başında 15 bin dolarda olan Bitcoin fiyatı 40 bin dolar baremine kadar gelmiş durumda. Tabiki bu yükselişin satır aralarını doğru okumak lazım. Şu anda Bitcoin ve kripto paraları yukarı yönlü itkileyen 3 ana sebepten bahsedebiliriz.

Bunlardan birincisi FED’in faiz artış sürecinin sonuna gelmesi. Bilindiği üzere FED tarafında son yıllarda üst üste birçok faiz artışı gördük. Bunun neticesinde tüm riskli varlıklardan para çıkışı olduğu gibi kripto paralardan da ciddi anlamda çıkış olduğunu söyleyebiliriz.

Yükselişe ikinci sebep olarak Bitcoin ETF’lerini verebiliriz. ETF’ler aslında son 5 yıldır ciddi anlamda konuşulan ve beklenen bir gelişme. Tabiki burada ABD tarafındaki spot Bitcoin ETF’lerinden bahsediyoruz.

Blackrock isimli şirketin yaptığı ETF başvurusundan sonra Bitcoin ETF’lerinin 2024 yılı içersinde onaylanmasına hemen kesin gözüyle bakılıyor.

Üçüncü yükseliş sebebi olarak da 2024 ilkbaharında gerçekleşecek olan Bitcoin halvingi yani Bitcoin madenci ödül yarılanmasını söyleyebiliriz. Her 4 yılda bir gerçekleşen ve yeni Bitcoin arzını yarı yarıya azaltan bu süreçten sonra genelde kripto paralarda sert yükselişler olduğunu biliyoruz.

Kısacası tüm bu sebepler 2024 yılı içersinde Bitcoin ve kripto paraların yukarı yönlü beklenen patlamasını yaptırabilecek güçlü hikayeler.

2022 yılını sert düşüşlerle geçiren Bitcoin ve kripto paralar 2023 yılında kaybettiklerini ciddi anlamda geri aldı. 2024 yılında ise daha da sert yükselişler yapabilecek büyük bir potansiyel barındırıyorlar.

Oytun ES
Kripto Para Uzmanı

Bitcoin ve Kripto’da Boğa Sezonu Başlıyor mu?

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

HaberBiyotik ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!